דליפת גז – מסוכנת בכל מצב

כך למשל, דליפת גז יכולה להתרחש גם בצינור הגז שמחבר בין הכיריים ובין נקודת הגז בקיר. דליפת גז יכולה לנבוע גם מחיבור לא נכון או לא אחראי של מיכלי הגז מחוץ לבית. לא כל דליפה משמעותה פיצוץ, ולא כל דליפה משמעותה שריפה, שכן אם הגז נמצא במקום פתוח או מאוורר היטב, הוא פשוט בורח ומתפזר באוויר. יחד עם זאת, גם במצב זה קיים סיכון משמעותי, ויש להימנע ממנו בכל מחיר. הדרך הטובה ביותר להבטיח את רמת הבטיחות הנדרשת היא פשוט לא לגעת במערכת גז ביתי, ולהזמין טכנאי מומחה לכל טיפול במערכת.
לחצו לקריאה מורחבת על גז ביתי באתר הבית של דור אלון גז

עבודה עם גז באמצעות טכני מוסמך בלבד

על פי החוק במדינת ישראל, עבודה עם מערכות גז, לרבות התקנת נקודת גז, התקנה והחלפה של מיכלי גז, ואפילו החלפת צינור גז, חייבת להתבצע על ידי טכני גז מומחה, מוסמך ומורשה. יש לכך אמנם עלות מסויימת, אך מדובר בעלות שמצדיקה את תחושת השקט הנפשי שלכם בכל שעה ובכל תנאי. בהיבט של ההתנהלות היום יומית, כדאי תמיד לסגור את מתג הביטחון של הגז בכל מצב שאתם עוזבים את הבית לתקופה ארוכה.

כללי זהירות ביום יום

כמו כן, מומלץ תמיד להשאיר חלון פתוח במטבח או באזור בו מותקנת נקודת גז בבית. חלון פתוח מאפשר לגז להתפזר ולמנוע היווצרות של מצב נפיץ בתוך הבית. כדאי מאוד להתייעץ עם טכנאי גז מוסמך לגבי כללי הזהירות שיש לנקוט בעבודה עם גז ביתי.

ישנה חשיבות רבה לאיכות הגז, דור אלון גז חברה מהמובילות בתחום הגז בישראל, אתם מוזמנים לבקר באתר של דור אלון גז, לקרוא ולהתרשם על פעילות החברה בשנים האחרונות בכל הקשור לגז ביתי.

http://www.doralongas.co.il