תהליך הדרגתי של שאיבה, חימום והחזרת המים

חימום מי בריכה, כפי שמסביר הקבלן האשקלוני ציון זוארץ, הוא תהליך הדרגתי המבוצע על ידי מערכות חימום בהן משולבים גופי חימום עם מערכות שאיבה. על מנת לחמם את מי הבריכה, המערכת שואבת מים מתוך הבריכה ומזרימה אותם דרך שורה של גופי חימום הנקראים מחליפי חום. כאשר המים יוצאים מהצד השני של גוף החימום, הם חמים יותר במספר טמפרטורות. או אז מוחזרים המים אל הבריכה. כפי שניתן להעריך, מחזור אחד כזה לא ישפיע כלל על טמפרטורת המים הכוללת בבריכה, ולכן תהליך זה מבוצע באופן קבוע ומחזורי לאורך זמן.

פתרונות סולאריים פשוטים וזולים

למעשה, מדובר בזרם קבוע שנשאב מהבריכה, מחומם ומוחזר אל הבריכה. לאורך זמן, טמפרטורת המים הולכת ועולה בהדרגה, כך שגם המים הנשאבים הופכים להיות חמים יותר, וחימומם אף מגביה את רמת הטמפרטורה גבוה יותר, כך שככל שעובר הזמן, מתקצר הזמן הנדרש לחימום מי הבריכה. כיום קיימות גם מערכות סולאריות, הפועלות בדומה לקולטי שמש על גגות הבניינים בישראל. מערכות אלה מתבססות על הנטייה הפיזיקלית של חום לעלות כלפי מעלה, בצורה כזאת שלאורך זמן עוברים מי הבריכה דרך צנרת של קולטי חום, שמעלים את טמפרטורת המים. מאחר ומדובר בתהליך חינמי לחלוטין, הוא יכול לפעול ללא הרף כל עוד השמש זורחת.

בחינת מודל החימום המתאים ביותר בסיוע איש מקצוע

כפי שמסביר ציון זוארץ, מומלץ לבחון את נושא חימום הבריכה עם איש המקצוע המתאים, על מנת להבטיח כי מערכת החימום עונה לצרכים בצורה מיטבית הן בהיבטי עלות האנרגיה והן בהיבטי הספק החימום בהתאמה לגודל הבריכה. בריכות נייחות הנבנות עם כל המערכות הנדרשות, כוללות בדרך כלל מערכות שאיבה, כך שגם אם לא התקנתם מלכתחילה את פונקציית החימום, ניתן לבצע התאמות במערכת על מנת לשלב את גוף החימום במסלול זרימת המים של המשאבה. כאמור, איש מקצוע יוכל לסייע לכם בקבלת ההחלטה הנכונה עבורכם, כך שגם תוכלו ליהנות מהבריכה במהלך עונת החורף והסתיו, וגם תוכלו לעשות זאת מבלי לשבור את חשבון הבנק בגין עלויות האנרגיה.