העירייה באמצעות החברה העירונית דורשת מהבעלים של הפועל אשקלון, פרוספר אזגי, למלא את ההסכם שנחתם בינם לבינו ולטענתם הוא לא עומד בהסכם למרות שהם מילאו את כל התנאים בהסכם. אזגי, טוען שיש הסכם והוא נעשה בשלבים והוא עמד בכל השלבים.
נוסח ההודעה שהוצאה לתקשורת:

"כפי שידוע, בין הפועל אשקלון לעמותה של, פרוספר אזגי, נחתם הסכם להעברת זכויות הניהול במועדון לארבע שנים כאשר יש לעירייה אפשרות להודיע על מימוש אופציה לרכישת הקבוצה לצמיתות, במחיר שייקבע על ידי מעריך שווי".

"מאז שהעירייה הודיעה לפרוספר על כוונתה לממש את האופציה, לפני שנה בערך (דבר שכרוך בתשלום של כ- 1.5 מיליון שקל שמחכה לו ושאותו הוא מסרב לקחת מהעירייה) אזגי, מערים קשיים על מינוי מעריך שווי ומפעיל כל מיני מניפולציות כדי להשיג הישגים שלא נמצאים בהסכם (רוצה זכויות במגרש, רוצה ריביות יותר גבוהות על הסכום של מימוש האופציה בניגוד למה שכתוב בהסכם ועוד). ניסיונות להגיע להסכמה על זהות מעריך השווי כשלו ובהעדר שיתוף פעולה פנינו לראש לשכת רואי החשבון שמינה מעריך שווי. אזגי, מסרב לשתף פעולה דבר שהוביל אותנו להגיש תביעה בעניין (אפרט בהמשך)".  

"העירייה, שלקחה לפני שנה וחצי קבוצה הרוסה ומפורקת, על סף חידלון מוחלט, שיקמה את הארגון הזה והיא נחושה להמשיך ולקדם את הפועל אשקלון למקומות הטובים שהיא צריכה להיות בהם, הגישה לאחרונה תביעה נגד העמותה של פרוספר שמחייב אותה לקיים את ההסכם ולא לסכל את מימוש האופציה. הוא מנסה לעשות כל דבר, בניגוד להסכם, כדי למנוע את העברת הקבוצה לידי העירייה ולכן פנינו לערכאות משפטיות".

כל הסיפורים של אזגי, שהוא רוצה לעזור לקבוצה זו מניפולציה. הקבוצה נתמכת על תקציב ותמיכות עירוניות בעירייה שיש לה כסף ורוצה להשקיע בקבוצה – תמיכה עירונית זה משהו שמתוקצב מדי שנה ומה שקרה זה שאזגי בעצמו, שעכשיו רוצה "לעזור" השאיר בורות של הליכים ובוררויות שהוא הסתיר במהלך רכישת הקבוצה והוא סירב ומסרב היום לשאת בסכומים האלה (למרות שעל פי ההסכם הוא מחויב). הבורות של המאות אלפי שקלים ששילמו במקומו יצרו בעיה עם המשכורות – בגלל שחובות העבר נגרעו מהתקציב שנתנה העירייה והפער הזה יוסדר בקרוב".

חשוב להבין שזה לא דברים עתיקים אלא שרק לאחרונה שילמה הקבוצה במקומו חוב בפיפ"א לשחקן, דרקו לובריץ, (ששיחק בקבוצה לפני חמש שנים) ושהוא סירב לשלם, חוב לאדיר טובול, שחקן בשם, פיליקוביץ ועוד ועוד. אם הוא היה מקיים את ההסכם – כל זה לא היה קורה. אז כמה זה לא הגיוני ומקומם שביד אחת הוא מציע כאילו "לעזור" וביד שניה הקבוצה שילמה לפני יומיים 60,000 ₪ לדרקו לובריץ כדי שלא ינקטו נגדה הליכים בפיפ"א".

"ההסכם שלו עם העירייה קוים עד תום מצד העירייה. הוא מסרב לקיים אותו, מפר אותו ומסכל את ההוצאה של הקבוצה לצמיתות מהידיים שלו ולכן הוגשה תביעה – לאכיפת ההסכם ולשם השלמת המהלך של העברת הקבוצה לשליטת העירייה".

תגובת פרוספר אזגי:

יש הסכם ואני לא מכחיש אותו, אבל הוא נעשה בשלבים בינתיים הם לא עומדים בהסכם ולא העבירו לי את הסכום של אופציית הרכישה בגובה של 1.8 מיליון שקלים. אני מחכה שיגידו לי בוא לקחת את זה. לאחר שיעבירו את הכסף נלך למעריך שווי כדי שהוא יקבע את סכום הרכישה, בינתיים קיבלתי מכתב להגיע בחודש הבא לבורר בתיק, עמיחאל תגר. בחברה העירונית איתה יש הסכם על רכישת הקבוצה, אמרו לי שאין להם שום צ'ק עבורי ולכן אין מצב שהגענו כבר לשלב שאני מעביר להם את זכויות הניהול ואת הקבוצה. נודע לי שעורלך הדין שלי ועורך הדין של הקבוצה דיברו כדי להפגש ולפתות את העניין ואני מחכה לזה. על החובות והבוררויות שיש בעמותה שיתבעו אותי בבית המשפט. בהסכם יש סעיף על הבורוריות והחובות שהעירייה תשלם תמורת סכום ששילמו כביכול ל - 4 שנים של השכירות של הקבוצה. שיתחייבו בפניח בהסכם על זכויות במגרש ואני מעביר להם את הקבוצה מיד"..

ביום חמישי שעבר, מונה תגר עמיאל כבורר בתיק, דיון מקדמי נקבע כבר ליום 7.3.

את העירייה מייצג עו"ד רועי רוזן. את העמותה של פרוספר מייצג עו"ד יפתח אבן עזרא.