בין העצורים נמצא תושב אשקלחון דמיטרי קדיוליץ'- שעמד בראש ההתארגנות, מדובר בעצור עד תום ההליכים בכלא שקמה, שביצע את העבירות מתוך כתלי בית הסוהר.

מדובר באחד מפרשיות העוקץ הגדולות שהיו במדינה ועד לרגע זה נפתחו ע"י יחידת ההונאה של משטרת ישראל 270 תיקים.

במהלך הפעילות הסמויה יצאו קצינים במשטרת ישראל בסיוע אינטרפול ונציג משטרת ישראל במדינות חבר העמים ומדינות בלטיות למשטרה בליטא לצורך עבודה משותפת בפעילות כנגד שני חשודים מרכזיים שהפעילו את רשת ההונאה הבינלאומית ממדינת ליטא והיו מעורבים בין היתר בעוקצים בישראל.

במהלך העבודה המשותפת עם היחידות המיוחדות עלה כי העברת הכספים בוצעה לליטא באמצעים הבאים: ווסטר ווניין, G.M.T, צ'יינגים שונים, ויוניסטרים.

שיטת ההונאה הייתה קבועה ואחידה, חשודים היו מתקשרים למאות קורבנות קשישים חבר העמים תוך יצירת מצג שוא על פגיעה של אחד מבני המשפחה בקורבנות שונים (תייר, ילד, אישה, וכדו'..) ודרישות כסף בסכום גבוה מאוד על מנת לפתור את  האירוע מבלי לערב רשויות ובדרך כלל תוך התחזות לעורך דין.

במקביל תוך רכישת אמונו של הקורבן יוצר קשר שותפו של המתחזה לשליח הנמצא בשטח ושולח אותו לכתובת הקורבן על מנת לאסוף את הכסף וכל זאת תוך החזקת הקורבן בטלפון עד להגעת השליח, תהליך שלרוב היה לוקח דקות בודדות.

במידה והיה עולה חשש כי הקורבן חושד בדבר מה או השיחה הייתה מתנתקת לא היו יוצרים קשר מחדש, אלא עוברים לקורבן הבא.

הכספים שנאספים מועברים בסוף כל יום באמצעות נותני שרותי מטבע שונים וגורמים עבריינים בליטא.

מפקד המחוז הדרומי ניצב יורם הלוי מתייחס לתופעה:

"ניצול קשישים חסרי ישע הינו מעשה שפל ובזוי לקחת במרמה מאותם קשישים כספים שמיועדים לרוב לרכישת מזון ותרופות זהו מעשה חמור ביותר שפל המדרגה, רשעות וחוסר אנושיות. נמצה את הדין במלוא החומרה עם כלל המעורבים בפרשה".