היום (שישי) לפנות בוקר השיגה, דיאנה וייסמן, תושבת אשקלון השייכת למכבי ראשל"צ, הישג מרשים בריצת 100 מטרים אחרי שדורגה עשירית באליפות העולם לקדטים שנערכה בקאלי, קולומביה. שיאנית ישראל לקדטיות ולנערות קבעה 11.79 וסיימה במקום הרביעי במקצה חצי הגמר הראשון (מתוך שלושה). התוצאה שהייתה איטית ב-4 מאיות בלבד משיאה האישי, אותה קבעה באליפות ישראל, דירגה אותה במקום העשירי.

מכל אחד משלושת מקצי חצי הגמר עלו שתי הראשונות, אליהן הצטרפו שתי המפסידות המהירות. לאחר המקצה השני תוצאתה של וייסמן הייתה עדיין בין שתי המפסידות המהירות, אלא שבמקצה השלישי האתלטיות שסיימו במקומות 4-3 קבעו תוצאה מהירה יותר, וואחת מהן עלתה לגמר. העולה השמינית לגמר הייתה קשיה בוורלי קוואדוו הגרמניה שהקדימה את וייסמן וסיימה שלישית במקצה שלה.

הישראלית הנרגשת סיכמה את הופעתה ב-100 מ': "ההתרגשות הייתה עצומה. נתתי את כל מה שהיה לי. אני מרגישה שעשיתי הכול כדי לייצג בכבוד את עצמי, את משפחתי, את העיר שלי אשקלון, האגודה שלי, ומעל כולם את המדינה. לצערי זה לא הספיק לגמר, אבל גם המקום העשירי מכובד מאוד ואני מאוד גאה בהישג". הערב (שישי) בשעה 19:10 תשתתף וייסמן במקצה השישי במוקדמות הריצה ל-200 מ'.