המאבק הסמוי לכאורה בין הסיעות הדתיות במועצת העיר, יתחיל לצוף בקרוב  

במועצת העיר יש שלוש סיעות דתיות, ש"ס, אגודת ישראל ואחדות בתכלית, סך כל המנדטים של הסיעות הדתיות הוא 7. פחות משליש מסך כל חברי המועצה המונה 23 חברים.

הבעיות מתחילות במאבקים הפנימיים  בין הסיעות, כאשר בראש סיעת תכלית עומד, תומר גלאם יחד עם יורם שפר, לא אנשים שהכיפה בכלל נמצאת בחיי היום שלהם. שלישי ברשימה הוא, שר שלום כהן. אבל זה לא מנע מהרב יצחק ברדא, למנות אותם כמספרי 1 ו - 2 של רשימתו "אחדות בתכלית". (לבדוק מה המקרו). רשימת ש"ס מורכבת מהעומד בראשה הרב יעקב אביטן, יורם מכלוף ושמעון לוגסי. אגודת ישראל עם מנדט אחד ואותה מייצג, אברהם עשור.

המשבר הקואליציוני האחרון בין סיעת ש"ס ואגודה לבין ראש העיר, איתמר שמעוני, טמן בתוכו יותר מאשר השבת הקדושה, הרבה כסף, הרבה מאוד כסף. כל אחת מהסיעות סמוכה לשולחן ההקצבות וכל אחת מהן צריכה להביא לבוחריה את המקסימום שאפשר. השאלה הגדולה אם כסף מחליף את קדושת השבת. בעיניי המתבונן מהצד, נראה שכן, שהרי על מה היה המשבר? על הכדורגל ועל משחקיהן של הקבוצות הצעירות באשקלון בימי שבת. הקצף יעצו על כך שלא עודכנו מראש במהלך הזה, מה שגרר ויכוחים בתוך ישיבת הקואליציה ויציאה להתייעצויות במסדרון הקומה הרביעית. מי לא היה שותף למהומה? ראש העיר, איתמר שמעוני, שלא נכח בישיבה מחשש לניגוד עניינים. את האירוע הדרמטי הראשון של ישיבת מועצת העיר, ניהל חיים סופר, מנכ"ל העירייה והוא הוכיח שעל פיו יישק דבר בכל מהלך בעיר ובעירייה ובטח שבמועצת העיר. אפשר בהחלט להעניק לו את התואר "האיש החזק בעיר ובעירייה".