השבוע (ראשון) נערך בהיכל התרבות אשקלון המופע המוזיקלי 'אגדות המזרח' המציג את התרבות והפולקלור של ארצות מרכז אסיה.

המופע כלל גם הקראת סיפורי עם, משלים ואגדות בעלי חשיבות אוניברסלית לאותן ארצות, שבוצעה על ידי שחקנים מקצועיים, בעברית וברוסית, זאת בליווי מוזיקה, שירים וריקודים שעובדו במיוחד למופע, כך שיתאימו לטקסטים.

באירוע נכחו ראש העיר בפועל, תומר גלאם, מ"מ ראש העיר, סופה ביילין, חבר המועצה הממונה על האירועים ליוצאי חבר העמים, דוד בן אברהם, קונסול כבוד של קזחסטן, מליק אוסנוב, תושבים ואורחים רבים.

ראש העיר בפועל, תומר גלאם: "אני שמח להיות כאן הערב ולקחת חלק בערב מיוחד, ערב שכולו אומנות ויותר מכך - ערב המאחד בין תרבויות, בין עמים ובין ארצות. השבוע אנחנו מציינים את שבוע העלייה והקליטה והערב, יש לנו הזדמנות מצויינת לחגוג אותו, במגוון עשיר של סיפורי עם, משחק, ריקודים ושירים, שנותנים לנו חשיפה אל עולם תרבותי שונה ומיוחד, חשוב לזכור שלאומנות ולתרבות יש כוח ביצירת שפה משותפת בין חברות שונות ומתפקידנו, כרשות מקומית, לעודד וליצור אירועים כמו אלו, במטרה לקרב ולאחד בין אחד לשני".

מ"מ ראש העיר, סופה ביילין: "אני רואה חשיבות רבה בשמירת התרבות מארצות המוצא, כמו עם להקת 'כוכב המזרח' בהנהלת הכוריאוגרפית המפורסמת אשר השיגה רבות בעבודתה בתחום הפולקלור באסיה".

חבר המועצה, דוד בן אברהם: "אני שמח ונרגש שניתנה לי ההזדמנות לקדם את התרבות המיוחדות הזו. אני רוצה להודות לראש העיר בפועל, תומר גלאם, על התמיכה והעזרה בנושא. בהיותי הממונה על האירועים ליוצאי חבר העמים אני מאמין ומקווה שנמשיך להוביל את אירועים נוספים לאוכלוסייה זו. בהזדמנות זו, תודה גם לכל המשתתפים, המארגנים והעוסקים במלאכת הצלחת האירוע ולקהל הרחב שהגיע ונהנה".