סיבה נוספת לחלומם הרטוב של אלפי ישראלים לדרכון כזה, בעדיפות לאירופאי , אמריקאי או קנדי היא הפרסטיז'ה' הנלווית לאזרחי מדינות אלו, בנוסף לתנאים הסוציאליים והשכר ,הטובים לא פעם מאלו של ישראל.

ישראלים רבים ניסו במשך לא מעט שנים לקבל את האזרחות הנכספת בהתבסס על טענות שונות ומשונות ומבלי לדעת כי התיקון לחוק הפורטוגלי שהתקבל לפני כשנתיים, מאפשר לצאצאי מגורשי ספרד לקבל אזרחות פורטוגלית בתהליך פשוט יחסית.

פורטוגל היא מדינה בדרום מערב אירופה הגובלת בספרד בחלקו המערבי של חצי האי האיברי. חוץ מנופיה המדהימים , היתרון העיקרי של פורטוגל הוא שמאז שנת 1986 פורטוגל היא חלק מהאיחוד האירופאי. ליתרון זה לא הייתה משמעות רבה עד לפני שנתיים – כאשר בניגוד לשאר מדינות האיחוד, תנאיה של פורטוגל לקבלת אזרחות לצאצאי מגורשי ספרד הוסדרו בחוק.

קבלת האזרחות מותנית בשלב הראשון באישור של אחת משתי הקהילות היהודיות של הערים פורטו או ליסבון, כי מבקש הדרכון הוא אכן צאצא של מגורשי ספרד. עם אישור זה ובצירוף מסמכים אחרים אפשר לפנות למשרד הפנים בליסבון. על פי הסקרים המחיר של ליווי מקצועי בתהליך בארץ נע בין 15,000 ל-40,000 ₪.

"הליך להוצאת דרכון פורטוגלי אינו מיועד לעשירים בלבד כפי שנהוג לחשוב והמחירים יכולים להשתנות בהתאם למסלול ולמועמד. בנוסף חשוב לבדוק שמדובר במשרד אמין שמתחייב בחוזה על הדברים שהוא מבטיח. כך ,במקרה של חוסר הצלחה, ניתן יהיה לקבל החזר כספי" מוסיף יגאל בן ציון , מנכ"ל חברת    C.N. Immigration

"משרד C.N.Immigration הינו משרד ותיק ובעל ניסיון למעלה מ20 שנה. בשנים האחרונות החל המשרד להתמחות בתחום הוצאת דרכון פורטוגלי. הוכחת הזכאות לאזרחות פורטוגלית היא אומנם תהליך שנחשב פחות מחמיר מהוכחת זכאות  במדינות אחרות באיחוד, אך גם תהליך זה לא פשוט כלל וכרוך באיתור מסמכים ובמחקר גנאולוגי על מנת להוכיח את הקשר ההיסטורי של המבקש לפורטוגל.

היתרונות של האזרחות האירופאית ברורים , האפשרות להתגורר בכל מדינות האיחוד ולנוע חופשי ביניהן, ללמוד באוניברסיטאות או המכללות הטובות בעולם בשכר לימוד מסובסד, לעבוד ללא צורך באשרה ,לטוס לארה"ב מבלי להוציא ויזה ועוד.

"דבר שחשוב לדעת", מוסיף  יגאל בן ציון מנכ"ל חברת C.N. Immigration  "יתכן כי מדובר בחלון הזדמנויות צר יחסית. בשנים האחרונות חלה החמרה בתנאי קבלת אזרחות זרה בקרב מדינות רבות. יתכן כי גם פורטוגל תחליט בעתיד לשנות את תנאיה הנחשבים לקלים יחסית לשאר המדינות באיחוד האירופאי ".

לצורך בדיקת הזכאות הראשונית וקבלת מידע בנושא האזרחות הפורטוגלית לחץ/י כאן.
נציג מנוסה מחברת 
C.N.Immigration ישמח ליצור אתכם קשר ולקבוע פגישה בה תוכלו לבדוק את זכאותכם ולקבל פרטים נוספים על התהליך.

קרדיט תמונה : שאטרסטוק